Eemshaven met laagwater

Waddenbuffet

Een uur of vier voor laagwater komt uw gezelschap aan boord, de koffie en thee staat klaar, en een lekker stuk groninger koek met Roomboter. Als iedereen gearriveerd is verteld de schipper een verhaal over het gebied het schip en enkele regels aan boord. Daarna gaan de trossen los en varen we door de immensen Eemshaven. In overleg met de Havendienst maken we eventueel een rondje door de haven, zodat u uw gasten op bepaalde ontwikkelingen kan wijzen. Daarna zetten we koers naar buiten. Met de inzet van iedereen gaan de zeilen omhoog. afhankelijk van het tij gaan we of stuurboord uit of bakboord uit. Af en toe komen er imposanten zee schepen voorbij, die met grote snelheid over de eems varen. Wij komen langs met een borrelhapje, en proberen een plekje te vinden om droog te vallen. Tweeenhalf uur voor hoogwater varen we ons vast.

Terwijl het water langzaam zakt, wordt een uitgebreid Gronings Wadden Buffet geserveerd, bestaande uit:

Door de sterke getijstroming zakt het water snel, en kunnen we een wandeling maken over de bodem van het wad. Een onvergetelijke ervaring voor velen. In dien gewenst kan de schipper vertellen over de dynamiek en de natuur op het wad.

Als we terug aan boord zijn staat de koffie/thee klaar, en zien we het water langzaam weer terug komen. Als er genoeg water staat gaan we weer anker op, en zetten we weer koers richting de Eemshaven. Hier meren drie tot vier uur na laagwater weer aan, en eindigt de tocht weer, een unieke ervaring.

Dit Eemskanaal "Laagwater arrangement" kost € 125,- per persoon, voor groepen vanaf 20 tot en met 35 personen. Grotere of kleinere groepen op aanvraag. Deze prijzen zijn inclusief liggeld, bemanning, overvaarkosten, organisatie, administratiekosten, maar exclusief 6 % btw en dranken. Via ons informatie formulier kunt u meer informatie krijgen.